قالب وبلاگ

گزدون
 
نويسندگان
آخرين مطالب
لینک دوستان

 *توجه*

*تبادل لینک هوشمند *

افتخار ما همراهی شماست
برای تبادل لینک، ابتدا سایت ما را با عنوان: گزدون و آدرس:   gazdoon.ir   لینک نمایید؛ سپس مشخصات لینک سایت خود را در کادر زیر بنویسید . در صورت وجود لینک ما در سایت شما، لینک شما به طور خودکار در سایت ما قرار می گیرد.

چت باکس


قتلگاه یاسوج به اصفهان درخور پایتخت طبیعت ایران نیست، جاده ای است که شمال را به جنوب کشور وصل می کند. این جاده که ظاهرا نقشه اولیه آن به دوران اول  انقلاب برمی گردد و به گفته کارشناسان وقت دارای کمترین میزان خطر و پیچ و مانع طراحی شده بود.

ولی بعد از تغییرات در نقشه و افتتاح این جاده از پل قره استان چهار محال و بختیاری تا شهر یاسوج شاهد یکی از خطرناکترین محورهای مواصلاتی کشور هستیم که علیرغم بار ترافیکی سنگین کمتر روزی است که شاهد حادثه ای تلخ در این محور نباشیم.
پیچ های متعدد و عدم توجه به استاندارد راهسازی و و وجود تپه ماهورها و نداشتن دید کافی رانندگان، وجود تونل های غیر هم سطح و دارای پیچ، شیب های تند و بعضا آسفالت غیر استاندار و لیز بودن جاده و از همه مهمتر چهار بانده نبودن جاده از دلایل اصلی تصادفات در این مسیر است.
این جاده که در یکی از بکرترین استان های کشور یعنی استان کهگیلویه و بویراحمد احداث گردیده و دارای چشم انداز زیبایی است، خاطره سفر در این محور به واسطه تصادفات متعدد و کشته و زخمی شدن هموطنان، خاطره خوش سفر را به کابوسی تبدیل کرده است.
نداشتن توجه جدی در چهار بانده کردن این مسیر، خصوصا از شهر پاتاوه تا پل قره که بیش از 25 درصد تصادفات استان در این 30 کیلومتر رخ می دهد و تا کنون تصمیمی برای چهار بانده نمودن این مسیر هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
 نداشتن انگیزه برای پیمانکاران چهار بانده کردن مسیر یاسوج تا پاتاوه و زنگ تفریح پیمانکاران در این مسیر همه و همه در بسترهای خطر در این مسیر نقش داشته و دارند. کمبود وسایل آتش نشانی و مراکز درمانی و عدم استفاده از عوامل بازدارنده پلیسی مثل کنترل الکترونیکی و هوشمند نیز در وقوع تصادفات مرگبار تاثیر بسزایی دارد.
 


برچسب‌ها:
[ چهار شنبه 5 فروردين 1394برچسب:جاده یاسوج به اصفهان,پل قره,پاتاوه,یاسوج,پایتخت طبیعت ایران,تصادف, ] [ 8:50 ] [ عزت اله محسنی پور ]

فروردین یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است، در این روز با رای اکثریت قاطع مردم، نظام سیاسی کشور پس از 2500 سال از نظام سلطنتی به نظام جمهوری اسلامی وحکومت مردمی تغییر یافت.در 12 فروردین 1358 ثمره مبارزات ضد سلطنتی و طاغوتی و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و نظام جمهوری اسلامی ایران استقرار یافت.

در این روز ملت ایران با رای 2/98 درصدی iخود ساختار سیاسی ، اجتماعی ایران را تغییر داد و جمهوری اسلامی مستقر شد. به همین سبب ....


برچسب‌ها:
ادامه مطلب

 سایت گزدون: عزت اله محسنی پور

چهارشنبه سوری یکی از جشن های ایرانی است که در شب آخرین چهارشنبهٔ سال (سه‌شنبه شب) برگزار می‌شود.

این مراسم از ایران باستان وجود داشته و هیچ گونه ریشه ای در دین اسلام ندارد.در شب چهارشنبه سوری آتش بزرگی بر افروخته می شد و تا پاسی از شب این آتش روشن نگه داشته می شد و معمولا این آتش را با هیزم و بر روی بام های خانه روشن می کردند. مردم نیز از روی این آتش می پریدند و در زمان پریدن می‌خوانند: زردی من از تو، سرخی تو از من . این جمله نشانگر مراسمی برای تطهیر و پاک‌سازی مذهبی است که واژه «سوری» به معنی «سرخ» به آن اشاره دارد؛به بیان دیگر مردم خواهان آن هستند که آتش تمام رنگ پریدیگی و زردی، بیماری و مشکلاتشان را بگیرد و بجای آن سرخی و گرمی و نیرو به آنها بدهد.

افروختن آتش در معابر و خانه‌ها، اسپند دود کردن، فال گوشی و گره گشایی، نمک گرد سر گرداندن، روشن کردن آتش در بلندتری نقطه کوه ها و خوردن آجیل و غیره در این شب از جمله اعمالی است که در شب چهارشنبه سوری انجام می شود.

دلایل متعددی برای جشن چهرشنبه سوری بیان شده است از جمله می توان به موارد ذیل اشاره .....


برچسب‌ها:
ادامه مطلب

تیم فوتبال شهرداری پاتاوه با 14 امتیاز به عنوان نایب قهرمان و با تساوی مقابل تیم پرسپولیس دیشموک قهرمان این دوره از مسابقات لیگ یک به سوپر لیگ استان صعود کرد.

به گزارش سایت گزدون این دور از مسابقات لیگ یک استان با حضور 6 تیم از استان ( پرسپولیس دیشموک، شهرداری پاتاوه، شاهین سی سخت، گلزار دهدشت، صبای باشت و پرسپولیس باشت) برگزار گردید و تیم فوتبال شهرداری پاتاوه با تفاضل گل کمتر نسبت به قهرمان این دوره از مسابقات راهی سوپر لیگ استان شد.

محمد آبدار شهردار پاتاوه در گفتگو با سایت گزدون ضمن عرض تبریک این موفقیت به اهالی بخش و شهر پاتاوه گفت: تیم شهرداری پاتاوه علیرغم داشتن مشکلات و عدم همراهی تیم از جانب مسئولین در شهر پاتاوه با تلاش مضاعف موفق به صعود به سوپر لیگ شد.

آبدار از جمله مشکلات در این دور از بازی ها را نداشتن زمین بازی مناسب و انجام بازی ها این تیم در شهر سی سخت عنوان کرد و ادامه داد: به دلیل حذف دو تیم پرسپولیس باشت و شاهین سی سخت از این دور از مسابقات، هیئت فوتبال استان در حق تیم شهرداری پاتاوه اجحاف کرد و به دلیل برد مقابل این تیم ها 6 امتیاز از اندوخته تیم  شهرداری پاتاوه برابر تیم های حذف شده کسر گردید و تیم قهرمان پرسپولیس دیشموک را تنها 4 امتیاز به دلیل یک برد و یک مساوی کسر امتیاز نمودند.

اسامی بازیکنان و سرمربی شهرداری پاتاوه بدین شرح است: مهران اقلیمی کیش، رامین سلیمانی، علی سلیمانی، روح الله سلیمانی، مجتبی سلیمانی، بهنام ارمغان پور، امیر ارمغان پور، محسن دلشاد، مهرداد بهادر، ابراهیم هجرتیان، امیر مراد مکاری، سعید داشته، مسلم شایسته، سجاد پیرا، محسن آبچر، سجاد ارجمند، کاظم اقبالی، مهدی دیودست، مصطفی آبسالان، رحیم دسترس و یاور چشته با سرمربیگری عبدالله سلیمانی

سایت گزدون صعود تیم فوتبال شهرداری پاتاوه به سوپر لیگ استان را خدمت تمامی عوامل و دست اندرکاران و شهردار محترم پاتاوه تبریک گفته و برای تمامی بازیکنان و سرمربی تیم آرزوی توفیق روزافزون دارد.


برچسب‌ها:

عکاسی هنری است مرکب از سلیقه و ذوق عکاس و رعایت نکات مربوط به عکاسی که یادگیری نکات مربوط به آن نیاز به داشتن اطلاعات در زمینه های عکاسی است.سایت گزدون بنا به ضرورت استفاده از تکنیک ها و روش های عکاسی در این فیلم آموزشی که به همت انجمن عکاسان دنا یاسوج تهیه شده روش عکاسی با فرمت raw را آموزش می دهد.امیدواریم مقبول نظر عکاسان گرامی قرار گیرد.

لینک دانلود: فیلم جامع آموزش عکاسی با فرمت raw

 


برچسب‌ها:

رودخانه بشار بعد از سرچشمه اصلی خود در تنگ سرخ بویراحمد و گذر از شهر یاسوج و روستای تلگاه بویراحمد وارد  مرز شهرستان دنا می شود.

این رودخانه در شهرستان دنا نیز بعد از گذر از کنار روستاهای کریک، دارشاهی، دروهان، گندی خوری، بطاری، ساران، سر تنگ توت نده، آبریز روستای کره، سمرون، ده شیخ، شهر پاتاوه، چناربرم، سرتنگ تمنک، شترخون و باگ در 50 کیلومتری شهر یاسوج مرکز استان از کنار روستای گزدون عبور می کند.

رودخانه بشار بعد از طی این مسیر بعد از عبور از سادات محمودی در منطقه دو راه شهرستان دنا به رودخانه خرسان پیوسته و در ادامه بعد از ورود به استان چهارمحال و بختیاری و طی مسیری طولانی وارد شط کارون می شود.

به دلیل کوهستانی بودن استان کهگیلویه و بویراحمد، رودخانه بشار در دره های عمیق و بعضا باریک جریان داشته و تصاویری ناب از هستی و بزرگی پروردگار را به تصویر می کشاند.

رودخانه بشار در یک کیلو متری روستای گزدون و در ضلع غربی این روستا واقع شده است. در ذیل تصاویری ناب از رودخانه و ساحل آن که در نزدیکی این روستا است آورده می شود.

عکاس: عزت اله محسنی پور

ادامه تصاویر ناب ساحل رودخانه بشار در ادامه مطلب .....


برچسب‌ها:
ادامه مطلب

مراسم استقبال از شهدای گمنام امروز سه شنبه 12 اسفند 93 ساعت 10 صبح در جلوی پردیس دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج انجام گرفت.

همزمان با ورود پیکر سه تن از شهدای گمنام به شهر یاسوج مردم و مسئولین به استقبال آنها رفتند. شرکت کنندگان در این مراسم با سینه زنی و نوحه خوانی، نام و یاد شهدا را گرامی داشتند سپس پیکر مطهر شهدای گمنام را تا حسینیه عاشقان ثار الله شهر یاسوج مشایعت کردند.

سرهنگ درفشی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان در گفتگو با سایت گزدون ضمن عرض تشکر از ....


برچسب‌ها:
ادامه مطلب

به مناسبت رهایی از ظلمت حکومت طاغوتی پهلوی ندای الله اکبر بر پشت بام های منازل شهر یاسوج و مناره های مساجد طنین انداز شد.

شامگاه 21 بهمن ساعت 21 به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شهر یاسوج غرق در ....


برچسب‌ها:
ادامه مطلب

دانش آموزان مدرسه امام علی (ع) به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جشن انقلاب برپا کردند.

به گزارش سایت گزدون این مراسم ساعت 8 صبح روز یکشنبه 19 بهمن ماه 93 شروع و بعد از یک کیلومتر راهپیمایی در مجتمع آموزشی باگ برگزار گردید. در طول مسیر راهپیمایی شرکت کنندگان با در دست داشتن پرچم، پلاکارد، کارتن پلاست و تراکت و شعارهای 22 بهمن ماه یوم الله یوم الله است، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل از مدرسه ....


برچسب‌ها:
ادامه مطلب

مسیرهای راهپیمایی یوم الله 22 بهمن مراکز شهرستان ها و بخش های استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، همزمان با سراسر کشور در تمام نقاط استان ساعت 10 صبح آغاز می شود.

 

 

مسیرهای راهپیمائی یوم الله 22 بهمن 93 شهرستانها و بخش های استان کهگیلویه وبویراحمد

 بقیه مسیرها در ادامه مطلب .....

ردیف

شهر

مسیرهای راهپیمایی

 

1

یاسوج:

میدان شهدای نیروی انتظامی – میدان هفتم تیر – خیابان طالقانی – خیابان جمهوری اسلامی - میدان امام حسین ( ع)

2

 

گچساران:

میدان امام خمینی به طرف گلزار شهدای گمنام( پارک نفت )


برچسب‌ها:
ادامه مطلب
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 15 صفحه بعد
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

روســـــتای گــزدون، بخش پاتاوه، شهرســتان دنا، استان کهگیلویه و بویراحــــــمد. بخش پاتاوه علیرغم نیروهای انسانی مستعد و متعهد و داشتن نعمت های خدادادی فراوان همانند آب، منابع طبیعی، منابع زیر زمینی، موقعیت مناســـب مکانی، طبیعت زیبا و بکر و از همه مهمتر قرار گرفتن در پیشانی ورودی به پایتـــخت طبیــــعت ایران، استان کهگیلویه و بویراحمد و ... هنوز دارای محرومیـــــــــــت های فراوانی در بسیاری از زمینه هاست. در دنیای امروزی که به عنوان عصر ارتباطات معرفی شده است کسی از قافله عقب نمی افتد که بتواند اطلاع رســـــانی در تمامی زمینه ها اعم از پیشــــــــرفت یا عقب افتادگی در تمامی حوزه ها را داشتــــــــه باشد. و لذا عزیزان به خصوص جوانان و اهالی قلم دست به کار شوند و هر آنچـــــــه در توان دارند نسبت به معرفی و بازتاب اخبار و پتانسیل های بالقــــــــوه و بالفعل این بخش به ظاهر محروم ولی دارای غنای انسانی بالا اقدام کنند. این وبلاگ آماده دریافت نقطه نظـــــــــرات و پیشنهادات و مطالب شما و انتشار آن با نام خودتان در سایت روستای گزدون را دارد. با تشکر مجدد shahintizbal@yahoo.com
آرشيو مطالب
ارديبهشت 1394
فروردين 1394 اسفند 1393 بهمن 1393 دی 1393 آذر 1393 آبان 1393 مهر 1393 شهريور 1393 مرداد 1393 تير 1393 خرداد 1393 ارديبهشت 1393 فروردين 1393 اسفند 1392 بهمن 1392 دی 1392 آذر 1392 آبان 1392
امکانات وب

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 258
بازدید دیروز : 154
بازدید هفته : 938
بازدید ماه : 2256
بازدید کل : 2603167
تعداد مطالب : 144
تعداد نظرات : 185
تعداد آنلاین : 1


آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس